Farní kronika
Komentáře a fotky z událostí, které v naší farnosti proběhly. Prosíme o zasílání vašich komentářů nebo fotek k akcím, kterých jste se zúčastnili. Stačí pouze pár vět. Děkujeme.
-
-
Od 14.10. do 3.11.2020 nesmí být na bohoslužbě více jak 6 lidí. Všechny mše svaté se budou vysílat přes internet.
Vláda s platností od středy 14. října vyhlásila další výrazná omezení počtu shromážděných a to maximálně na 6 osob a to i venku. Omezení je až do 3.11., tedy i přes Dušičky.Do tohoto počtu se nezapočítává kněz, kostelník, varhaník, případně další, kteří jsou potřební k zajištění konání bohoslužby a provozu kostela. Na svatbě a pohřbu může být max. 30 lidí.
Svoji účast hlaste osobně nebo telefonicky P. Marcelovi.Všechny bohoslužby budou v kostele sv. Mikuláše a budou přenášeny přes YouTube (kromě nedělní v 8:00).
-
-
-
Fyzická účast na mších svatých není možná. Všechny mše svaté se budou vysílat přes internet.
Svátost smíření je možná půl hodiny přede mší svatou nebo po osobní domluvě s Marcelem Timkem.
Mše jsou v přímém přenosu od úterý do soboty od 18:00 a v neděli od 9:30. Všechny promluvy lze shlédnout i ze záznamu.
Podle předběžného plánu bude možná osobní účast na mších od 27. dubna nejvýše 15 osob, od 11. května by to mohlo být 30 osob a od 25. května maximálně 50 osob.
Více informací „Fyzická účast na mších svatých není možná. Všechny mše svaté se budou vysílat přes internet.“ -
-
Benešovské roráty v kostele sv. Mikuláše o adventních nedělích od 8h – videozáznam
Jako obvykle se o čtyřech adventních nedělích budou opět v kostele sv. Mikuláše v Benešově na Karlově při mši sv. od 8.00 hodin hrát a zpívat „Benešovské roráty“.Roráty představují specifickou podobu ranní mariánské mše v době adventní.
Více informací „Benešovské roráty v kostele sv. Mikuláše o adventních nedělích od 8h – videozáznam“
-
Víkendovka pro mládež v červnu 2019
Na víkendovku byla pozvána především benešovská mládež od 2. stupně ZŠ.
Nakonec to byla téměř „dámská jízda“, vyjma jediného statečného – Jakuba.
V pátek jsme po cestě vláčkem absolvovaly pěknou túru podél řeky Blanice. Večer nás čekal táborák s opékáním buřtů a veselými hrami (houmles danz), i přemýšlení o tom, v čem spočívá štěstí.
U ohně s námi poseděl P. Marcel Timko i P. Jiří z Hrádku.V sobotu jsme hledali poklad, společně vařili, tvořili barevné kamínky, hádali, kdo jsme …
Po celý víkend jsme hráli hru „Na pastýře“. Každý z nás si vylosoval svoji ovečku, a o tu pak jako dobrý pastýř nenápadně pečoval. Každý byl současně pastýřem i něčí ovečkou.
V neděli jsme byli na mši svaté, uvařili si špagety a hádali, kdo byl naším pastýřem.
Samotnou mne překvapilo, že to uhodli téměř všichni. Pastýři se opravdu snažili:)
Víkendovku jsme sladce zakončili v cukrárně na náměstí ve Vlašimi.
Moooc jsme si celý víkend užili. Pojeďte příště s námi!
Majka -
23.5.2016 Skautský OBROK 19
Ve čtvrtek před Nocí kostelů navštívili naši farnost mladí skauti, kteří zde v rámci svého celorepublikového setkání OBROK konali tzv. službu. Pomohli nám uklidit kostel, faru, poskládali dřevo a pracovali na zahradě. Další skupina pracovala také u kostela sv. Filipa a Jakuba na Chvojně. Za své snažení dostali čaj a kávu a s požehnáním P. Timka odešli zpět do Konopiště, kde celá akce probíhala.
-
Noc kostelů v Okrouhlici – nanečisto, ale přece
V letošním roce se v benešovské farnosti dne 24. 5. 2019 v podvečer uskutečnily v rámci v současné době již dosti populární série setkání paralelně dvě akce, i když druhá z nich se konala zatím vlastně jako generálka pro příští roky a přihlášena oficiálně ještě nebyla. Jednalo se o podvečerní setkání věřících v kostele městské části Benešova ve vesnici Okrouhlici, které se svolením benešovského pana faráře připravil zdejší zemědělský podnikatel pan Ing. Antonín Šmakal. Ten zajistil i program, vlastivědnou výstavku z dokumentů bývalé fary chovaných v kostele, prohlídku zvonice a části hřbitova spolu se sousedským posezením v závěru celého večera.Více informací „Noc kostelů v Okrouhlici – nanečisto, ale přece“




