Nový pan farář P. Marcel Timko se představuje

Jmenuji se Marcel Timko a od 1.7.2015 jsem farářem Římskokatolické farnosti Benešov. Světlo světa jsem spatřil 14.01.1974 v Lipanech na Slovensku. Velkou část svého života jsem prožil v rázovité obci na východním Slovensku, která se jmenuje Krivany. V současné době je známá pořádáním třídenních folklórních slavností šarišského regionu. Folklór a tradice víry jsou vůbec v této obci velmi silné. V roce 1994 jsem přijel na žádost kard. Miloslava Vlka studovat na KTF UK do Prahy, abych zde dokončil studium teologie a poté pracoval v arcidiecézi pražské. KTF UK jsem dokončil v roce 1997 a od té doby jsem v duchovní službě. Prošel jsem farnostmi Kolín, Praha-Michle, Vojenská duchovní služba v armádě SR, Praha-Holešovice, Zdislavice a nyní Benešov. Nejhezčí chvíle svého duchovního života jsem prožil ve Zdislavicích, kde jsme se velmi dobře sžili s farníky a jen velmi nerad a s velkou lítostí jsem je opouštěl. Mám ale naději, že cesty Páně jsou vždy k našemu zdokonalení v díle spásy a věřím, že tato nová výzva nás může všechny obohatit a posunout na cestě víry, blíž k Pánu.

Za tu krátkou chvíli co jsem zde, jsem už stihnul potkat spoustu krásných lidí, což mne naplňuje jistotou, že se Boží dílo zdaří.

Váš P. Marcel

Jeden komentář k “Nový pan farář P. Marcel Timko se představuje