Betlémské světlo v Benešově na Štědrý den

Betlémské světloBetlémské světlo si budete moci odnést do svých domovů na Štědrý den z Chvojna (mezi 11 až 14h), po dětské mši sv., po půlnoční nebo z Masarykova náměstní, kde bude od 16:30 vánoční slovo. Přineste si malou lucernu nebo svíčku.

Betlémské světlo se i v naší zemi stává dalším symbolem Vánoc. Cestuje každoročně až z Betléma a může se dostat do všech domácností v Evropě. Organizace se chopil Junák – svaz skautů a skautek.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Tak byla založena novodobá vánoční tradice. Úplně poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem do Lince, kde se stal součástí vánoční sbírky rakouského rozhlasu a televize na pomoc postiženým dětem. K nám se Betlémské světlo dostalo po pádu komunistické vlády a v rukou exilových skautů putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Letošní motto „Sdílení štěstí vám přinese pokoj“.

Pravé světlo světa je Kristus. Ten je první a poslední a smysl všeho, co žije, a celého vesmíru. Slunce, měsíc, hvězdy a všechna ostatní světla jsou jenom jeho odleskem, symbolem. Stejně jako světlo z Betléma, kde se Ježíš narodil.

Více na stránkách www.betlemskesvetlo.cz.

Související zpráva ČBK: http://tisk.cirkev.cz/z-domova/betlemske-svetlo-2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.