Národní Svatováclavská pouť do Staré Boleslavi

Kdy:
Neděle 28. 9. 2014 @ 8:00 – 15:00
2014-09-28T08:00:00+02:00
2014-09-28T15:00:00+02:00
Kde:
kostel sv. Václava
Stará Boleslav
250 01 Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Česká republika
Náklady:
150 Kč/os.
Kontakt:
P. Gustaw Sikora

V 8:00 odjezd autobusem od zastávky u starého židovského hřbitova. Stále jsou volná místa!

Navštívíme místo, kde zemřel a byl zavražděn náš národní patron svatý Václav a uctíme jeho ostatky – lebku, která bude prezidentskou eskortou slavnostně převážena z Prahy, navštívíme naše nejstarší mariánské poutní místo v Čechách, kde bylo poprvé na našem území vzýváno jméno Panny Marie. Společně se všemi biskupy českých a moravských diecézí zažijeme velkou pouť, při které bude korunován ochranný obraz země české tak zvané PALADIUM. Korunky zhotovené pro tuto příležitost mají být napodobeninami Svatováclavské koruny a budou předem požehnány pro tuto příležitost od samotného papeže Františka.

Od 10.00hod. poutní mše svatá na Mariánském náměstí

hlavní celebrant Mons.Jan Graubner arcibiskup olomoucký, kazatel Dominik Duka arcibiskup pražský, korunovaci Palladia země české provede apoštolský nuncius Giuseppe Leanza, koncelebrují biskupové českých a moravských diecézí a kněží provincie Čechy a Morava. Pravidelně se zúčastňují státní představitelé, velvyslanci a zahraniční hosté. Celá akce je přanášena v přímém přenosu Českou televizí.

Korunku ke korunovaci nechal zhotovit arcibiskup Dominik Duka u známého zlatníka v Praze. Korunku posvětil samotný papež František při návštěvě biskupů v Římě Ad limina v letošním roce – přesně v únoru. Tato korunovace je jedinečná událost, která se nebude v nejbližší době opakovat.

Po bohoslužbě budou na Mariánském náměstí od 12.00hod. pokračovat hudební a divadelní programy.

V bazilice Sv.Václava bude v 13.00hod. a v 15.00hod. komentovaná prohlídka o historii baziliky a o smrti našeho národního světce Sv.Václava.

V chrámu Nanebevzetí Panny Marie bude v 13.30hod. modlitba za náš národ u nově korunovaného Palladia země české a v 16.00hod. koncert Antonína Dvořáka: Oratorium svatá Ludmila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.