Darujte staré i nepojízdné kolo pro lidi z Afriky

Kola pro Afriku logoFarní Charita Benešov

pořádá sbírku ve prospěch akce:

KOLA PRO AFRIKU

jízdní kola v jakémkoliv stavu lze odevzdat
sobotu 25. června 2016 mezi 16:00 a 20:00h
na farním dvoře, Na Karlově 92, Benešov

Kola budou opravena a dovezena do Gambie, Čadu nebo Kamerunu jako vhodný a nenáročný dopravní prostředek.

Darujte staré i třeba nepojízdné kolo. Umožníte tím dětem v Africe cestu ke vzdělání na kole, protože cesty do škol bývají velice dlouhé. Kola budou opravena lidmi po výkonu trestu z věznice Heřmanice.

Kola je možné nechat na farním dvoře i v průběhu následujícího týdne „za chlívky“ u opravené sýpky.

Více o tomto projektu na stránkách http://www.kolaproafriku.cz/

Předem děkujeme Všem dárcům!


Prezentace projektu Kola pro Afriku (PDF, prosinec 2014)

Společnost Kola pro Afriku

Společnost Kola pro Afriku, o. p. s., byla založena v roce 2012 v Ostravě. Inspirací se staly charitativní organizace Jole Rider a hnutí Bicycles for Humanity, stejně tak osobní zkušenosti zakladatelů českého projektu. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR.Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost, větší možnost pracovního uplatnění a zvýšení občanského statutu lidí v Africe.

Společnost funguje na principech dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR. Výběr kol a jejich cesta do africké Gambie je příležitostí pro naplnění cílů, které se získanými zkušenostmi považujeme za stěžejní cíle celého projektu.
Zatím bylo darováno více jak 13 000 kol v různém stavu.

Kola do Gambie vezli již 6x, doposud se podařilo předat 3 179 kol gambijským školákům a jejich rodinám a 152 kol pročadské a kamerunské ochránce přírody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.