Farní RSS kanály

ikona RSSCo je to RSS?
RSS (Really Simple Syndication) je opravdu jednoduchý způsob, jak odebírat novinky z různých zdrojů a zobrazovat je pohromadě na jednom místě a tam si je i dle vlastní potřeby třídit podle kategorií nebo v nich vyhledávat.
Pokud je to pro vás komplikované, zaregistrujte se a nechte si zasílat upoutávky na nové články a akce mailem.

Tím místem odběru je  tzv. RSS čtečka, což je program, který si nainstalujete buď na svůj počítač nebo na chytrý telefon či tablet. Výsledkem je, že nemusíte každý den okukovat množství webových stránek, o které se zajímáte, abyste zjistili, jestli tam nepřibyl nějaký článek nebo důležitá informace, ale všechno vám automaticky přiteče rovnou do RSS čtečky, prakticky ihned po uveřejnění na webu. V RSS kanálech v drtivé většině případů nejsou žádné informace, které by nebyly na webových stránkách samotných, RSS je jen alternativní způsob přenosu informací od provozovatele stránek k nám uživatelům.

Největší kouzlo má RSS při použití na všudypřítomném chytrém telefonu, kde lze nastavit, abyste na uveřejnění nového obsahu byli ihned upozorněni. Podmínkou fungování je, že konkrétní webová stránka (např. ta naše), musí alespoň jeden kanál RSS nabízet.

Pokud byste chtěli RSS vysvětlit ještě více polopaticky, doporučuji článek na root.cz.

Náš farní web poskytuje v současné RSS kanál pro články – adresa je
https://www.farnost-benesov.cz/?feed=rss2

Tento kanál obsahuje všechny publikované články farnosti (články, akce, kroniku, zápisy farní rady…). Ne všechen obsah lze prohlížet ve všech čtečkách RSS, např. fotoalba se vám pravděpodobně nebudou zobrazovat na starších mobilních telefonech.

RSS čtečky – kde je vzít a jak si do nich přidat kanál

Čteček RSS je mnoho, většina kvalitních je dostupných zdarma. Většinou již nějakou máte, aniž o tom víte, např. v programu pro čtení pošty nebo internetovém prohlížeči. Přímo integrovaná je v Outlooku.

Pro chytré telefony na Google Play najdete též velké množství čteček, např. čtečku zvanou SimpleRSS Free. Některé čtečky nedokážou obsah farních kanálů správně zobrazit, tyto zde uvedené jsou vyzkoušeny.

Přidání kanálu do čtečky se dělá přímo v programu čtečky, kde obvykle zadáte volbu přidat nový kanál, ten si můžete pojmenovat a hlavně musíte zadat internetovou (URL) adresu RSS kanálu (anglicky RSS feed), ta obvykle bývá zveřejněna na viditelném místě na internetových stránkách Vašeho zájmu a označena logem RSS – odtud si ji do čtečky zkopírujete nejlépe pomocí schránky (Buď pomocí funkce kopírovat adresu odkazu v prohlížeči nebo přímo označením a použitím oblíbené kombinace CTRL+C a CTRL+V).

Pokud by se Vám nedařilo RSS na farní stránky nastavit, neváhejte mě oslovit nebo využijte registrace a zasílání upoutávek na nové články mailem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.