Nové možnosti farního webu

Farní stránky jsou kompletně přepracovány a na novém serveru s redakčním systémem WordPress, který umožňuje řádově více možností.

Aby nový web dobře sloužil, je potřeba na něm také publikovat dostatek informací. Prosím tedy o spolupráci všechny. Nejen kdo něco organizujete, ale i pokud se pouze účastníte nebo máte co k duchovním, pastoračním, společenským i kulturním tématům, anebo k fungování webu. Stačí pouze pár vět nebo jedna fotka. Vítám i redaktory. Správa je velice jednoduchá. Předem děkuji 🙂

Pokud byste něco z níže uvedeného chtěli používat, ale nevíte jak na to, neváhejte se ozvat. Vytvořil bych podrobnější popis.

Mezi již zpřístupněné nové funkce farního webu patří:

  • Usnadnění správy pozvánek a událostí
  • Přehledné grafické zobrazení kalendáře akcí a jeho automatického propojení do Vašeho elektronického diáře v mobilu nebo počítači (viz tlačítko vpravo pod kalendářem), takže jej můžete mít stále po ruce.
  • Vyhledávání na farním webu nahoře v pravém sloupci, včetně české diakritiky a prohledávání příloh. Výsledky se zobrazují ihned při psaní.
  • Přihlášení odběru novinek e-mailem (automatické posílání důležitých informací mailem, přístup k interním informacím a fotkám). Detailní popis zde.
  • Odběr nových článků a komentářů pomocí moderního kanálu RSS, zahrnující i možnost odběru do mobilních zařízení jako smartphone či tablet – díky tomuto se novinky můžete dozvědět prakticky ihned po uveřejnění. Adresa je https://www.farnost-benesov.cz/?feed=rss2.  Detailněji zde.
  • Vkládat komentáře přímo k jednotlivým článkům. Příspěvky neregistrovaných uživatelů nejsou vloženy ihned, ale po potvrzení administrátorem.
  • Snadné odkazy (like, tweet) na konkrétní příspěvek ze sociálních sítí (Facebook, Twitter, Google+ a další)

Do budoucna bych chtěl nové funkce dále obohatit o:

  • Optimalizace stránek pro čitelnější zobrazení na mobilních zařízeních, které mají menší display a ovládají se prstem.
  • Skupiny registrovaných lidí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.