Papežovo poselství pražskému setkání hnutí Taizé

Papež FrantišekVATIKÁN/PRAHA – Účastníky ekumenického setkání mládeže, organizovaného komunitou Taizé, pozdravil psaným poselstvím také papež František.

„Nenechte se ovlivňovat svými nedostatky a mezemi“, vybízí římský biskup v listě, podepsaném kard. státním sekretářem. „Kristovým darem jste solí země, a to prostřednictvím jeho Ducha, který ve vás přebývá“, píše dále. „Obracejte se k Němu, abyste přijali vše, co po vás žádá. On přichází, aby světu opětovně dodal jeho skutečnou chuť, k níž dospíváme, jestliže odhalíme krásu společenství s Bohem, mezi bratry a sestrami“.

Papež poté připomíná 25. výročí od návratu České republiky k demokracii. „Nezapomínejte ve své modlitbě na mučedníky, kteří nezištným sebedarováním a za cenu nesmírného utrpení umožnili své zemi vrátit se na cestu svobody“, vyzývá František a doplňuje: „Také vy jste povoláni k tomu, abyste se vydali cestami svobody a darovali sami sebe ochotně jako Maria z Nazareta, když do sebe přijala život Božího Syna. Takovýto život se má rozvíjet také ve vás.“

Poselství končí citací z apoštolské exhortace Evangelii gaudium. „Je krásné, že mladí lidé jsou „poutníky víry“, šťastní, že přinášejí Ježíše do všech ulic, na náměstí a do každého koutu země! (106),“ píše se v papežském poselství. „Právě mladí lidé nás vybízejí, abychom učinili další krok k plnému společenství“, opakuje list slova, která Petrův nástupce pronesl na půdě konstantinopolského ekumenického patriarchátu (30.11.) V závěru papež František udílí požehnání účastníkům ekumenického setkání a všem hostitelům v Praze a okolí.

Zdroj: http://radiovaticana.cz

Pozdravy a poselství dalších významných představitelů:
Ekumenický patriarcha Bartoloměj
Moskevský patriarchát
Canterburský arcibiskup, Justin Welby
Rev. Martin Junge, generální tajemník Světové luterské federace
Generální tajemník Světové rady církví, Rev. Dr. Olav Fykse-Tveit
Ban Ki-moon, generální tajemník OSN
Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.