Program Noci kostelů 24. května 2019

farní zahrada u kapličky Panny Marie
18:30 20:00 Koncert Pavla Helana
„vlídný písničkář“, finalista soutěže Česko Slovensko má talent 2013
20:00 21:00 Občerstvení na farním dvoře, možnost prohlídky obou zvonic na Karlově
21:00 21:45 PhDr. Libuše Váňová „Liturgický rok a lidové obyčeje“
přednáška
22:00 23:00 Meditativní pásmo hudby a slova – Schola od sv. Mikuláše
zpěvy z Taizé
23:00 23:15 Modlitba za město a závěrečné požehnání

Jeden komentář k “Program Noci kostelů 24. května 2019

1. Noc kostelů – příležitost pro nás křesťany pobýt spolu, ale také být tu pro druhé. Pro ty, kteří zavítají do kostela jenom občas, nebo v něm třeba ještě nikdy nebyli.
    Každoročně se přípravný tým snaží sestavit pestrý program s pohoštěním (na kterém se podílí velké množství výborných kuchařek z naší farnosti) a pozvat zajímavé hosty. V minulých letech nás navštívili např. historik Jaroslav Šebek, doktor Jiří Grygar nebo spisovatelka Kateřina Lachmanová.
    Letos přijel do Benešova zpěvák Pavel Helan.
    Každý, kdo navštívil jeho koncert, jistě potvrdí, že to byl nevšední zážitek.
    Pavel Helan má totiž opravdu dar od Pána Boha svými písněmi „pohladit po duši“, pobavit, ale také přimět k přemýšlení o životě, o Bohu.
    Chtěla bych Vám tímto tlumočit jeho pozdrav. Asi týden po Noci kostelů se mi Pavel Helan telefonem ozval a říkal, že se spolu se svým kolegou violoncellistou v Benešově cítili moc dobře. A kdyby to záleželo jen na nich a nemuseli spěchat na další koncert v Praze, hráli by klidně ještě další hodinu a pobyli s námi i u ohně na farním dvoře.
    Majka