8. prosince 2015 začíná mimořádný Svatý rok milosrdenství

Papež František
V tomto starším článku „Papež František oznámil slavení Svatého roku milosrdenství“ si můžete přečíst detailní informace, které jsou níže doplněny o aktuální události.
8. prosince 2015 začíná mimořádný Svatý rok milosrdenství (Milosrdní jako Otec), který je na začátku spojen s otvíráním tzv. Svatých bran. Letos a počátkem roku 2016 toho můžete být poprvé účastni na různých místech našich diecézí. Ucelený přehled o těchto událostech napříč celou republikou je zde na stránkách tiskového střediska České biskupské konference. Nejblíže je  Hrádek u Vlašimi, kostel sv. Matouše dne 27. prosince 2015

Hlavní náplní Roku milosrdenství je víra a to, že má navracet církev k jejímu prvořadému poslání, totiž být ve všech aspektech svého pastoračního života znamením a svědectvím milosrdenství. Papež František k tomu napsal: „Kéž je v tomto Svatém roce církev ozvěnou Božího slova, které zní mocně a přesvědčivě jako slovo a úkon odpuštění, opory, pomoci a lásky. Ať neúnavně nabízí milosrdenství a je vždy trpělivá v poskytování útěchy a odpuštění.“

Všechny dostupné informace na jednom místě hledejte ve speciální sekci webu tisk.cirkev.cz.

Zdroj: ČBK