Podobné příspěvky
1.5. i 8.5. budou adorace 17h a mše 18h přesunuty do kostela sv. Mikuláše
aktualizovánoZ
důvodu programu na naměstí budou v pátky 1.5. i 8.5. adorace od 17h a mše od 18h v kostele sv. Mikuláše místo sv. Anny.Podobné stránky:
- Proč je nutná oprava barokního kostela sv. Anny na Masarykově náměstí v Benešově
- Zápis ze setkání Farní rady ze dne 26. listopadu 2019
- Výzva k tiché adoraci za mír na Ukrajině na svátek Povýšení svatého Kříže 14. 9. 2022 – bude od 15 do 18h ve sv. Anně. Možnost svátosti smíření.
- Generální zkouška na půlnoční v Benešově se koná ve čtvrtek 19.12. od 18h na kůru kostela sv. Anny.
- Tradiční Benešovské roráty budou v omezeném počtu. Budou se přenášet přes internet.
- Zápis ze zasedání farní rady ze dne 24. 11. 2016
Křížová cesta na Chvojenu 29. 3. 2026 od 14:30 – sraz na Chvojenu (ne pod Vatěkovem)
aktualizovánoSpolčo mládeže ve čtvrtek 19. 2. 2026 od 18:20
Srdečně Tě zveme a těšíme se na Tebe!
Jáhen Ondřej Špaček
Poděkování koledníkům a dárcům Tříkrálové sbírky 2026
Máme za sebou Tříkrálovou sbírku. U nás v Benešově jsme si připomněli její 25. ročník. Po
tvrdilo se nám, že pořádání sbírky i přes všechnu práci, která s jejím organizováním je spojená, má smysl a povzbudilo nás to do dalších let.V pátek 9. ledna jste v centru Benešova mohli potkat tři skupiny koledníků složených ze žáků a pedagogů ZŠ a MŠ Archa při Církvi československé husitské v Petroupimi. V sobotu 10. ledna se do domácností v Benešově a některý přilehlých obcí vydalo dalších 19 kolednických skupinek. Celkem se Tříkrálové sbírky zúčastnilo téměř 100 dobrovolníků. Bez jejich ochoty zapojit se bychom nemohli sbírku uskutečnit. Srdečně děkujeme!
V neděli 11. ledna proběhl tradiční Tříkrálový koncert v provedení Sukova komorního sboru a Smíšeného pěveckého sboru Melos. Účast byla hojná a posluchači měli krásný kulturní zážitek.
Při sbírce se setkávali koledníci s dárci, kteří s otevřeným srdcem přispěli do sbírky a za to opravdu děkujeme. Při koledování v Úročnici jsme ale kromě peněžního příspěvku byli obdarováni krásným obrázkem Tří králů. Bylo to velmi milé a potvrdilo se nám, že mnozí dárci nás v čase konání sbírky očekávají. Obrázek jsme dali do záhlaví našeho poděkování a malé tvůrkyně takto ještě jednou děkujeme.
Letošní výtěžek o více jak 20 tis korun překonal ten loňský. Při sčítání peněžních darů v kasičkách se dopočítali částky Kč 275.961,- Tato částka může být ještě navýšena o dary, které Farní charita Benešov získá v online sbírce uzavírané později.
Stejně jako předcházející roky výtěžek ve výši 65 % z celkového výnosu získají:
- Hospic Dobrého pastýře, Čerčany
- Charitní šatník – místo vzájemné pomoci Benešov
- Promedicus sociální péče (dříve RUAH)
- Rytmus Střední Čechy, o.p.s.
- Archa základní škola a mateřská škola při CČSH, Petroupim
- osoby, zejména rodiny s dětmi v tíživé sociální situaci na okrese Benešov
Těšíme se na setkání při Tříkrálové sbírce 2027.
Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.
Farní charita BenešovPodobné stránky:
- Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky překonal 100 milionů korun. Děkujeme!
- Poděkování za podporu Tříkrálové sbírky 2022
- Poděkování za podporu Tříkrálové sbírky 2023
- Poděkování za podporu Tříkrálové sbírky 2024
- Přehled výtěžků Tříkrálové sbírky 2017 a jejich využití
- Poděkování za podporu Tříkrálové sbírky 2025




