Dopis pro Misijní klubka a Misijní kongres 1.10.2016

20161001_6_misijni_kongres_detiMilí misionáři z Misijních klubek!

Na začátku Vám chci upřímně poděkovat za Vaši spolupráci během celého školního roku, za všechny Vaše misijní aktivity, které jste se svými Misijními klubky uskutečnili pro ty nejpotřebnější v misijních zemích. Některá Misijní klubka jsem osobně navštívil a s radostí jsem přijímal nové členy do Papežského misijního díla dětí! Věřím, že s Vaší pomocí si děti misie zamilují, budou dalšími nositeli Ježíšova evangelia mezi kamarády, ve škole, v rodinách a nebude jim lhostejný osud i těch vzdálených kamarádů, se kterými nás v misiích spojuje láska k Bohu a každodenní modlitba! Předávejte jim své nadšení pro misijní poslání, které je velmi důležité! A dejte do toho zápal a nadšení, jak k tomu vyzývá papež František!

Dnes Vám píšu  již z nového sídla Národní kanceláře Papežských misijních děl v Hradci Králové, které se podařilo po ročních snahách najít. Otec biskup Jan Vokál nabídl PMD velmi vhodné prostory na Velkém náměstí nedaleko královéhradeckého biskupství a splnilo se tak jeho přání, aby byla PMD blíže lidem, na reprezentativních místech a s větší možnost získávat nové spolehlivé spolupracovníky.

O změnách a horkých novinkách v PMD informuji také v nejnovějším (červnovém) MISSIO MAGAZÍNU, jehož poslední reprízu můžete sledovat na Tv Noe ve středu 20. 7. v 0:05.   Více o Missio magazínu najdete na našem webu missio: http://www.missio.cz/headline/missio-magazin-cerven-2016/ Součástí pořadu je také náš NOVÝ film Jedna Zambie, jeden národ.

Od 3. 8. do 9. 8. 2016 se připravuje misijní cesta do Bangladéše, do oblasti Memensing, kde bychom se měli v Katabari účastnit otevření nově postavené školy z darů Papežského misijního díla dětí. Prosím Vás o modlitby za zdar této cesty! Pokud byste měli obrázky pro bangladéšské děti, zašlete je, prosím, do Národní kanceláře do konce července!

V příloze naleznete plakát k MISIJNÍMU KONGRESU, na který se připravujeme již několik měsíců pomocí příprav, které Vám zasíláme a které najdete opět na našem webu  missio: http://www.missio.cz/aktuality/priprava-na-6-celostatni-misijni-kongres-deti-v- nymburce-5. Tento kongres je velikou příležitostí právě pro Vás a Vaše Misijní klubka, věřím, že se ho s Vašimi misionáři zúčastníte v co největším počtu a ještě na něj pozvete své přátele a známé, rodiny s dětmi ve svých farnostech ap., zkrátka všechny příznivce misií!   Těším se na Vaše dopisy, přeji Vám hezké prázdninové dny a vyprošuji Vám hojnost Božího požehnání!

Leoš Halbrštát, Papežská misijní díla – missio

20161001_6_misijni_kongres_deti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.