11.10.2014 proběhlo v naší farnosti diecézní setkání Papežského misijního díla dětí

logo_PMDV sobotu 11.10.2014 proběhlo v naší farnosti Diecézní setkání Papežského misijního díla dětí (viz pozvánka).

Sešlo se kolem 30 dětí z celé pražské diecéze. Celý program začínal mší sv. za misie. Po mši se děti rozdělily do třech skupin a po společném občerstvení na faře vyrazily směr Konopiště. Cestou se měli děti ptát kolemjdoucích, co by udělali pro lepší svět. Odpovědi jsou vystavené v kostele na nástěnce a jejich fotky jsou na konci článku. Z celé ankety pak vznikly koláže a modlitba za lepší svět. V Konopišti byly připraveny stanoviště, kde si děti mohly vyzkoušet své dovednosti, schopnost spolupráce a komunikace s ostatními. Připomínali jsme si blahoslaveného Karla I., jehož život a činy byly úzce spjaty s Konopištěm a svatořečeného Jana XXIII., který za velké války pracoval v lazaretě. Celý den byl zakončen v zámecké kapli modlitbami, které děti složily z odpovědí kolemjdoucích. Do Benešova jsme se vrátili vláčkem a zájemci si na faře ještě opekli buřty.

Moc děkujeme všem, kteří se zapojili – schole za úžasný doprovod při mši sv, charitě jejíž členové zajistili občerstvení, tatínkům, kteří připravili stanoviště v Konopišti, vedoucím skupinek, kteří děti celý den doprovázeli. Kastelánce zámku Konopiště, která nám umožnila modlitbu v kapli. Všem díky za jejich cenný čas:). Poděkování patří také sestře Angelice, která byla iniciátorem celé akce a bez jejíž pomoci by se takto úžasný den v Benešově neuskutečnil. Ještě jednou díky a těším se na další akci.


S ohledem na zákon o ochranně osobních údajů nemohou být fotky zveřejněné všem, takže jsou přístupné pouze pro registrované. Pokud tedy zatím nemáte přístup, zaregistrujte se prosím. Detailní popis je v tomto článku.

Pokud jste přihlášeni, pokračujte pro zobrazení 145 fotek na této stránce. Pokud chcete přidat komentář, který uvidí pouze registrovaní, napište jej až tam.

Kliknutím na fotku ji lze zvětšit.

IMG_2745 IMG_2746 IMG_2747

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.