23.5.2014 Noc kostelů – fotky

V pátek 23.5.2014 proběhl v našem městě již počtvrté mezinárodní ekumenický projekt Noc kostelů. Viz podrobný program. V rámci programu se představili křesťanské církve působící v Benešově.
Nejde pouze o prohlídky sakrálních staveb, ale především o přiblížení života a duchovních tradic vycházejících z křesťanství. Proto je pojítkem společná víra, která nejen v historii vedla naše předky ke stavbám kostelů, ale především určovala způsob chování, jehož součástí je i láska, odpuštění, vstřícnost a obětavost.

I přes nepříznivé počasí začal program pro děti podle plánu v 17:30.

Hlavní částí programu bylo představení křesťanských církví v Benešově formou pásma filmů, svědectví a hudby, které byly zakončeny díky a prosbami při svíčkách se zpěvy z Taizé.

Počasí vyšlo, protože začalo pršet až po opékání buřtů a občerstvení.

Následoval koncert Musica Diversata Ivana Masnicová – flétny, Silvia Králová – violoncello, Ctirad Sedláček – flétna, varhany, skladby barokních a romantických autorů.
Na závěr hrála Schola Římskokatolické farnosti Benešov.

Vše bylo zakončeno po půl dvanácté litaniemi a požehnáním našemu městu.

Podle rozdaných biblických citátů přišlo do sv. Mikuláše 238 návštěvníků + cca 30 neevidovaných návštěvníků, z nichž někteří si krátili čekání do času odjezdu ekovláčku směr Konopiště.
V celé republice se v letošním roce zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a zaznamenáno bylo na 450 000 návštěvnických vstupů.

Děkujeme všem organizátorům i účastníkům a těšíme se na další ročník.