Dopis hostitelským rodinám pouti důvěry Taizé

logo TaizeDrazí přátelé,

především vám děkujeme za vaši pohostinnost. Evropské setkání se blíží mílovými kroky a my vám už můžeme poskytnout více informací, které by mohly být užitečné při přípravě na přijetí jeho účastníků.

29. prosince, den přijetí: Účastníci budou přicházet do místního společenství od 10 -14hodin . Pokud by nastaly nějaké problémy na cestě, část účastníků může přijet později. Mladí byli požádáni, aby si přivezli vlastní jídlo na oběd. Ti, kteří přijedou včas, opět odpoledne vyjedou z míst svého ubytování tak, aby dorazili do PVA EXPO Letňany. První jídlo tam bude vydáváno v 17.30 a první modlitba začne v 19.00

30. a 31. prosince, po snídani u vás doma, odejdou mladí na ranní modlitbu v Benešově v kostele sv. Anny na náměstí, která začne v 8.30 a potom se setkají v malých, mezinárodních skupinách v aule GBN.

1. ledna jsou všichni zváni na bohoslužbu v 9:30 v kostele sv. Mikuláše na Karlově.

2. ledna půjdou mladí na poslední modlitbu ve farnostech a sborech v 8,30hod.
Každý den bude v Letňanech vydávána večeře (spolu se suchou stravou na oběd příštího dne). Tam se také bude konat společná modlitba v 19.00 hod. (pouze účastníci, kteří jdou na večerní modlitbu do katedrály, dostanou jídlo v centru města). Přesný program celého Evropského setkání vám bude k dispozici před Vánocemi.
Je důležité, abyste se svými hosty domluvili hodinu (kolem 22.00 hod.), do které se mají vrátit domů.

31. prosince bude modlitební bdění za mír v v aule GBN, ve 23.00 hod. a po něm „festival národů“, na kterém něco předvedou zástupci každé země. Všechny srdečně zveme! Tato společná oslava se bude konat v aule gbn.

1. ledna po ranní bohoslužbě s vámi vaši hosté poobědvají. Pokud je nemůžete pozvat na oběd, nebo naopak můžete pozvat více osob, oznamte to vaší místní přípravné skupině.

2. ledna po poslední modlitbě mladí opustí místní společenství a odjedou na místa odjezdu svých autobusů, vlaků, nebo na letiště. Autobusy budou odjíždět kolem poledne.

Moc by nás potěšilo, kdybyste přišli na některou ze společných modliteb ve 13.00 ve velkých kostelech v centru města, nebo v 19.00 do Letňan, nebo se zúčastnili ranního programu ve farnostech a sborech. Účast, alespoň na některých bodech programu setkání by vám pomohla více pochopit to, co v těchto dnech prožívají vaši mladí hosté.

Pokud by se během setkání objevily nějaké problémy, nebo pokud byste měli dodatečné otázky, neváhejte kontaktovat jednoho z koordinátorů v místním společenství: Jana Vopičková 725 894 114
V náhlých případech (např. když někdo onemocní) volejte prosím na nepřetržitou linku Evropského setkání: +420 226 633 988.

V lednu bychom se chtěli znovu setkat a podělit se o své zážitky. Toto setkání bude na faře v Benešově dne 16. 1. 2015 v 19 hod.

Jsme také velmi vděčni za to, že jste se rozhodli zapojit do „Pouti důvěry na zemi“. Spolu s vámi očekáváme tu obohacující a radostnou zkušenost, jakou určitě bude přijetí účastníků setkání.

Jménem místní přípravné skupiny Jana Vopičková a Jitka Wagnerová

Prosíme o pečlivé dodržování jízdního řádu, který je koordinován z centra příprav. Děkujeme

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.