Ubytujte mladé na setkání Taizé, pomozte s organizací (informace, video)

LogoTaizeMladí účastníci (ve věku 17–35 let) si přivezou spacáky a karimatky, můžou spát na zemi. Vřelé přijetí je důležitější než fyzické pohodlí (2m2 podlahy = 1 ubytovaný). Potřebují jenom jednoduchou snídani každé ráno. Celý den budou venku na evropském setkání, vracet se budou po večerní modlitbě (v Letňanech), kolem 22:00.
1. ledna je můžete pozvat na oběd.

Stažení formuláře pro ubytování (PDF). Jsou i vytištěné v kostele. Vyplňte prosím tento formulář a dejte do krabičky v kostele nebo odevzdejte Janě Vopičkové.

Každým rokem v čase mezi Vánocemi a Novým rokem pořádá komunita Taizé „evropské setkání“ v jednom z velkých měst Evropy. Účastní se jich mnoho tisíc mladých lidí z celé Evropy i dalších kontinentů.

Evropská setkání se konají od roku 1978 vždy v některém velkém městě našeho kontinentu. Na konci minulého roku se toto setkání konalo ve Štrasburku, v roce 2012 se konalo v Římě a o rok dříve v Berlíně. Mezi dalšími městy, která evropská setkání hostila, jsou Londýn, Paříž, Brusel, Varšava, Vídeň, Budapešť, Barcelona, Ženeva nebo Lisabon. V roce 1990 přijelo 80 tisíc mladých lidí do Prahy.

POMOC V MÍSTNÍM PŘÍPRAVNÉM TÝMU

Přípravný tým se snaží na místní úrovni objevit jednotlivce i skupiny, které usilují o solidárnější svět. Zve je, aby se zapojili do přijetí mladých lidí, kteří přijedou do Prahy na evropské setkání, a to nejenom poskytnutím ubytování, ale také tím, že s účastníky setkání budou sdílet své naděje a svou práci. Doufáme, že v Praze a v jejím okolí, odkud se dá dopravit do Letňan do 80 minut, najdeme okolo 200 takových týmů.

Pravidelná společná modlitba během měsíců příprav nám bude připomínat, že se vydáváme na pouť, která je zakořeněná v důvěře v Boha.

Častý kontakt a komunikace s týmem z Taizé, který má sídlo v Kafkově domě, je nezbytný a bude pro nás radostí. Jeden nebo dva lidé z místního přípravného týmu by měli být kontaktními osobami. Pokud je to možné, měli by být kontaktní osobou a napsat nám své kontaktní údaje také kněz nebo farář/ka, kteří jsou do příprav zapojeni.

Místní přípravný tým má 3 hlavní úkoly

1. Hledání a koordinace ubytování

  • bez ubytování se evropské setkání nemůže uskutečnit!
  • mladí lidé si přivezou spacáky – nepotřebují postele.

2. Příprava programu, který se bude odehrávat v hostitelském společenství

  • nalezení míst, kde se budou konat místní aktivity: modlitby, skupinky, „festival národů“
  • objevování lidí a skupin v našem okolí, kteří žijí s nadějí a v solidaritě a kteří by se mohli během setkání podělit o své zkušenosti.

3. Příprava příjmu v den příjezdu (29. prosince)

  • pokud dobře proběhne den příjezdu, dopadne dobře i celé setkání a vy budete později schopni vyřešit neočekávané situace. Tento den je potřeba pečlivě připravit;
  • zapojte do přijetí účastníků v den příjmu různými způsoby tolik místních lidí, kolik bude jen možné;
  • pozvěte místní, zvlášť mladé lidi, na ranní modlitby a setkání ve skupinkách 30. prosince

Více viz oficiální stránky www.taizepraha.cz nebo www.facebook.com/TaizePraha2014

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.