Tříkrálová sbírka od 5. do 11.1.2015

Tříkrálová sbírkaV neděli 4. 1. 2015 od 19 hodin na faře bude organizační schůzka pro vedoucí skupinek. Připojte se i vy. Začněte s námi nový rok dobrým skutkem!
Srdečně vítáme všechny zájemce – koledníky. A to nejen na pátek a sobotu, ale i na všední dny navečer
, kdy budeme koledovat u supermarketů. Kontaktní osoba – Jana Vopičková.

Každý rok můžete v českých městech a vsích potkat 50 000 charitních koledníků v kostýmech Tří králů. V návaznosti na starou lidovou tradici chodí od domu k domu nebo koledují v ulicích. Z výtěžku sbírky poté Charita Česká republika celoročně pomáhá těm, kdo si sami pomoci nedokáží.

Již 15. rokem pořádá Charita Tříkrálovou sbírku. V pražské arcidiecézi se jí aktivně účastní stovka farností. Tak jako v minulých letech, i naše. Hlavním smyslem sbírky je získat prostředky na charitativní sociální projekty. Farnosti, kde se sbírka pořádá, mohou ze sbírky financovat své projekty na pomoc potřebným.

Tříkrálová sbírka bude zahájena bohoslužbou a požehnáním koledníkům v neděli 4. ledna 2015 ve 14.45 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.

Arcidiecézní charita Praha použije peníze na pomoc rodinám a matkám s dětmi a na podporu nových farních Charit v pražské arcidiecézi. Desetina výtěžku je věnována do zahraničí, letos konkrétně České nemocnici sv. Karla Lwangy v Ugandě.

Místní záměr Tříkrálové sbírky v Benešově bude:
– Rytmus o.p.s.,
– Ruah – mobilní hospic,
– Hospic dobrého pastýře v Čerčanech
– Archa (církevní ZŠ a MŠ).

V naší farnosti se uskuteční v neděli 11.1. od 15 hodin v kostele sv. Anny Charitativní koncert. Zazní vánoční a duchovní skladby v podání Sukova komorního sboru a jeho hostů. Vstupné dobrovolné.

V neděli 4. ledna 2015 od 18:00 na ČT1 odvysílá Česká televize přímý přenos z Tříkrálového benefičního koncertu (zde bude jeho záznam), v jehož průběhu budou sbírány SMS zprávy (ve tvaru DMS KOLEDA na tel. č. 87 777) na podporu Tříkrálové sbírky. Přímý přenos z Městského divadla v Brně moderují Martina Kociánová a Jan Čenský. Zazpívají Adam Mišík, bratři Ebenové, Lenka Dusilová a slovenská kapela Iné Kafe. Režie Adam Rezek.

Pro další aktuální zprávy sledujte www.TrikralovaSbirka.cz.


rp_Loga_Charity_ČR_02log1_cari.pngMy tři králové

 1. My tři králové jdeme k vám,
  štěstí zdraví přejeme vám.
 2. Štěstí, zdraví, dlouhá léta,
  my jsme k vám přišli zdaleka
 3. Zdaleka je cesta naše,
  do Betléma mysl naše.
 4. Co ty, černej, stojíš vzadu,
  vystrkuješ na nás bradu.
 5.  A já černej vystupuju
  a Nový rok vám vinšuju.
 6. A my taky vystupujem
  a Nový rok vám vinšujem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.