Vánoční premiéry v České televizi

Přehled bohoslužeb, modliteb Taizé, koncertů a dokumentů v České televizi.

PŘÍMÉ PŘENOSY

Půlnoční bohoslužba
25. 12. 2014, 0:00, ČT2
Už 25 let patří přímý přenos půlnoční mše k tradiční štědrovečerní programové nabídce České televize. Letos zveme do chrámu svatého Tomáše v centru Brna. Bohoslužbu celebruje a káže farář Mons. Jan Mráz.

Boží hod vánoční
25. 12. 2014,10:00, ČT2
Přímý přenos vánoční bohoslužby z Kristova kostela Českobratrské církve evangelické v Ostravě. Slouží farářka Ewa Jelinek.

Taize_svickyModlitba z evropského setkání Taizé
31. 12. 2014, 18:55, ČT2
Každým rokem v období mezi Vánocemi a Novým rokem pořádá komunita Taizé setkání v jednom z velkých měst Evropy. Letos se tato pouť důvěry uskuteční po 25 letech opět v Praze. Sjedou se sem desetitisíce mladých lidí z celého světa, aby se společně modlili, diskutovali o problémech současného světa a v praxi zažívali jednotu v různosti. Prostřednictvím přenosu České televize divák okusí atmosféru setkání, které ovlivnilo životy mnoha generací Evropanů.
Na Nový rok v 18:00 vysílá ČT2 přímý přenos z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, kde se účastníci evropského setkání Taizé sejdou s představiteli křesťanských církví na ekumenické slavnosti.

Tříkrálová sbírkaTříkrálový koncert 2015 4. 1. 2015,18:00, ČT1
Tradiční poděkování koledníkům i dárcům Tříkrálové sbírky Charity ČR. Přímý přenos z Městského divadla v Brně moderují Martina Kociánová a Jan Čenský. Zazpívají Adam Mišík, bratři Ebenové, Lenka Dusilová, Baromantika a slovenská kapela Iné Kafe.

DOKUMENTY

David Zeisberger – apoštol Indiánů
Premiéra: 24. 12. 2014, 22:10, ČT2
Polohraný dokument Lubomíra Hlavsy přináší příběh misionáře a rodáka ze Suchdola nad Odrou, který strávil 63 let mezi indiány. David Zeisberger prožil většinu svého života za oceánem. Říká se o něm, že nikdo nevykonal pro indiány více než on. Je jedinečnou ukázkou odhodlání, se kterým se tehdy misionáři vydávali do neprobádaných a nebezpečných končin, tak přínosu, který pro indiány v tehdejším, pro ně těžkém období, znamenalo křesťanství.
Štáb natáčel v  Německu a především v sedmi státech USA. Všechny hrané a bojové scény s indiány ale vznikly v České republice a zúčastnilo se jich téměř 70 komparzistů zabývajících se životem tzv. lesních indiánů nebo vojáků či trapperů v Severní Americe v 18. – 19. století. Role Davida Zeisbergera se zhostil herec Luboš Veselý.

Moje romské děti
Premiéra: 26. 12. 2014, 16:15, ČT2
Televizní verze koprodukčního filmu Ladislava Kaboše Všechny moje děti, který se stal na Slovensku nejnavštěvovanějším dokumentárním snímkem všech dob. Ústřední postavou je charismatický farář Marián Kuffa, který diváky přivádí do prostředí bídy a beznaděje v zapomenutých romských osadách. Film odkrývá problémy, s nimiž romská komunita zápasí. Divák zde sleduje dramatické mikropříběhy Romů a sisyfovský boj Kuffy s drsnou realitou, která má jediný cíl, aby „jeho děti“ znovuobjevily své schopnosti, lidskou důstojnost a pomáhaly jeden druhému. Podaří se mu to?

Novoroční promluva kardinála Dominika Duky
1. 1. 2015, 13:40, ČT2

Dominikáni – řád bratří kazatelů
Premiéra: 1. 1. 2015, 16:20, ČT2
Řád bratří kazatelů je tématem nejnovějšího dokumentu O. Schmidta a J. Studničkové. Navazuje na řadu divácky úspěšných filmů s tématikou katolických řádů a svatých, vyznačujících se důrazem na stylově vytříbenou obraznost.


Více viz http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/novinky-ze-studia/295833-prenosy-bohosluzeb-trikraloveho-koncertu-a-premierove-dokumenty/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.