Záznamy promluv, modliteb a ekumenické slavnosti Taizé, záznamy televizních přenosů ČT

logo TaizePředstavený komunity Taizé bratr Alois po každé večerní modlitbě setkání Taizé pronesl krátkou promluvu k účastníkům. Všechny promluvy bratra Aloise jsou zde.
Na Nový rok v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava pronesl odvážná slova k představitelům církví i všem věřícím. Jak se můžeme shromáždit pod jednou střechou? Kristus dává jednotu, kdy chce a jak chce. Ale pokud ji společně neočekáváme, jak nám může tento dar dát? A dále nabízí 6 konkrétních návrhů….


 Záznamy televizních přenosů ČT:

30.12.2014 Modlitba z evropského setkání Taizé 2014
Do Prahy a okolí se sjeli desetitisíce mladých lidí z celého světa, aby se společně modlili, diskutovali o problémech současného světa a v praxi zažívali jednotu v různosti. Prostřednictvím přenosu České televize můžete okusit atmosféru setkání, které pozitivně ovlivnilo životy mnoha generací Evropanů.

1.1.2015 Novoroční ekumenická slavnost ve znamení Taizé
Přímý přenos z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, kde se ke společným modlitbám za zdar budoucího roku sejdou účastníci evropského setkání mladých Taizé, nejvyšší představitelé křesťanských církví a lidé dobré vůle.


Taizé – Čtyři podněty, jak být „solí země“ pro rok 2015

Program setkání Taizé – modlitby, čtení, přímluvy (PDF 20 stran A4)

Papežovo poselství pražskému setkání hnutí Taizé


Příští Evropské setkání bude ve španělské Valencii (více zde).

Odkaz na stránky Taizé, kde jsou další informace: http://www.taize.fr/cs

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.