27.7.2014 Fotky z poutní mše na Chvojenu s biskupem Herbstem

Dne 27.7.2014 od 15 hodin se uskutečnila na Chvojenu v kostele sv. Jakuba a Filipa poutní mše svatá, po které proběhlo žehnání dopravních prostředků.
Mši sloužil biskup Karel Herbst a P. Gustaw Sikora.

Několik myšlenek z promluvy biskupa Karla Herbsta

Biskup Karel Herbst se v promluvě zaměřil na patrona tohoto kostela svatého Jakuba, syna Zebedeova. Apoštolové nebyli vybráni pro svoji vzdělanost a kvality, ale proto, aby se na nich mohla zjevit Boží milost. Matka Jakuba i on sám chtěl od Ježíše, aby mohl být po jeho pravici a měl tak jisté místo v Božím království. Ježíš mu na to říká, že kalich jako on sice pít bude, ale o tom, kdo bude v Božím království rozhoduje Bůh Otec. Jakub se nakonec stává apoštolem, který první obětoval svůj život za víru v Ježíše Krista.

Bůh má pro každého z nás místo ve svém království a křtem jsme v něm již zapsáni. Jen na nás záleží, jak budeme žít a zda toto pozvání neodmítneme.

Žehnání dopravních prostředků

se zúčastnilo 25 aut a několik kol.

Žehnací modlitba

Všemohoucí Bože, Stvořiteli nebe i země,
od tebe má člověk schopnost
dělat věci krásné a velké;
dej těm, kdo budou užívat tohoto dopravního prostředku (auta, kola),
ať jezdí bezpečné a opatrně,
ať jsou ohleduplní vůči druhým
a na všech jejich cestách,
za prací i za odpočinkem,
ať je provází Kristus.
Neboť on s Tebou žije a kraluje na věky věků.

Amen.