Křesťanské Vánoce 2014 – navštivte betlémy a vánoční program i jinde

logo Křesťanské VánoceZákladní myšlenkou tohoto projektu je přiblížit co nejširší veřejnosti duchovní poselství křesťanských Vánoc možností navštívit betlémy a tématické programy, které nabízejí během adventu a vánoční doby křesťanské farnosti a sbory. Využijte těchto přehledných informací na webu www.KrestanskeVanoce.cz a navštivte i vy kostely a betlémy v místech, kolem kterých o Vánocích pojedete.

Audiospot – pozvání k jesličkám

Přiblížení Vánoc široké veřejnosti je založeno na dobrovolné spolupráci křesťanských farností, sborů, církevních obcí, řádů a dalších křesťanských církevních společenství.

Nejedná se pouze o zpřístupnění betlémů, ale např. žehnání adventních věnců, roráty, adventní duchovní obnovy, možnost pro svátost smí­ření, Mikulášské besídky, průvody světla, adventní koncerty, půlnoční bohoslužby, bohoslužby pro děti, živý betlém, vánoční besídky, štěpánská koleda, údaje o termínech otevření kostela pro návštěvu betlémů, vánoční koncerty, jeslič­kové pobožnosti, žehnání vína, obnova manželských slibů, děkovné bohoslužby na Silvestra, žehnání kadidla, vody a křídy, tříkrálová koleda, žehnání obydlí, přednášky a besedy.

Jedná se o obdobu velice úspěšných Nocí kostelů.

Do tohoto projektu se zapojuje i naše farnost. Kostel sv. Mikuláše je zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.