Náboženství předškolních dětí

201602 Náboženství předškoláků 2I v novém roce 2016 probíhá každý pátek náboženství předškoláků, jehož cílem je společně se naučit znamení kříže, krátkou osobní modlitbu přiměřenou věku a seznámit se se základními biblickými příběhy.

Jakou formou? Vyprávěním, obrázkovým čtením, hraním rolí, zážitkovou metodou, malováním, vystřihováním a skládáním.

Například jsme společně během jednoho adventního náboženství navštívili výstavu Betlémů v Muzeu Podblanicka, jindy jsme skládali mitru sv. Mikuláše, hráli divadélko „Narození Ježíše v Betlémě“ nejen pro sebe ale i pro rodiče s ochutnáním vánočky a cukroví. Na tři krále jsme hráli stolní hru „Putování za hvězdou“ a domů si děti odnášeli jeden z darů tří králů – zkuste hádat, zlato to ale nebylo :-). V lednu jsme 201602 Náboženství předškoláků 1si přišli do Audiovizuálního centra Městské knihovny vyrobit záložku do Bible, abychom i doma rádi četli a listovali ve vlastních obrázkových Biblích. Jakmile jsme vyrobili záložky, stihli jsme ještě v Dětském oddělení Městské knihovny vyhledat několik Biblí a podle obrázků najít příběhy, které známe a dva si namístě společně přečíst a vlastními slovy převyprávět. Těsně před začátkem postní doby jsme se převlékli do masek a ochutnali koblihy, abychom pochopili, že krátké období masopustu vystřídá dlouhá doba postní. To vše každý pátek od  13:00 do 14:30 hod. na faře nebo podle tématu na jiném předem domluveném místě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.