Poděkování za podporu Tříkrálové sbírky 2023

Máme za sebou Tříkrálovou sbírku. Vzhledem k turbulentním událostem loňského roku jako je válka na Ukrajině a následná obrovská vlna solidarity ze strany našich občanů, růst životních nákladů a nejistota z očekávaných změn, jsme mohli oprávněně očekávat, že výnos letošní sbírky asi nepřekoná loňský.
O to větší překvapení nás čekalo po sečtení finančních darů v kasičkách, kdy jsme se dopočítali částky 250 094 Kč. Letošní výtěžek je tak o 25 % vyšší než loňský. 

To znamená, že organizace a projekty díky Vaší štědrosti obdrží vyšší částky. Stejně jako předcházející roky výtěžek ve výši 65 % z celkového výnosu získají:
 
  • Hospic Dobrého pastýře, Čerčany
  • Charitní šatník – místo vzájemné pomoci Benešov
  • Centrum domácí péče RUAH, o.p.s.
  • Rytmus Střední Čechy, o.p.s.
  • Archa základní škola a mateřská škola při CČSH, Petroupim
  • Osoby, zejména rodiny s dětmi v tíživé sociální situaci na okrese Benešov
 
V pátek 6. ledna jste v centru Benešova mohli potkat dvě skupiny koledníků složených ze žáků a pedagogů ZŠ a MŠ Archa při Církvi československé husitské v Petroupimi. V sobotu 7. ledna se do domácností v Benešově a některý přilehlých obcí vydalo dalších 18 kolednických skupinek. 
V neděli 8. ledna proběhl tradiční Tříkrálový koncert v provedení Sukova komorního sboru a jejich hostů, smíšeného pěveckého sboru Dech.
 
Těšíme se na setkání při Tříkrálové sbírce 2024.
 
Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. 
Farní charita Benešov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.