Dopis od Freda z Ugandy z března 2020

Milí přátelé,

posílám vám pozdravy ze semináře Lacore Minor Gulu Arcidiecéze. V prvé řadě bych chtěl poděkovat Bohu za to, že mě opatroval od nemoci a bolesti a také vám, mým dárcům, kteří mne podporovali během celého minulého roku 2019 a znovu mi umožnili úspěšně zahájit další školní rok.

Jsem velice vděčný za vaši podporu na mé akademické cestě ke kněžství zde v semináři, díky které mohu pokračovat v uskutečňovaní mých snů.

Když jsem doma během svátků, rád se modlím Růženec s mou rodinou. Potkávám se s různými lidmi a tím myslím studenty, děti a starší lidi nebo prarodiče, protože jim je připisována moudrost a znalosti, které my mladí lidé potřebujeme slyšet skrz legendy, mýty, lidové písně a přísloví.

Mně jako studentovi a mým kamarádům jsou doma kladeny na srdce naše individuální povinnosti zahrnující domácí práce, jako třeba chození pro vodu nebo práce v zahradě a na poli. Dospíváme, abychom se mohli postavit během následujících let na vlastní nohy a byli zodpovědní.

Miluju svého Pána a rád jej chválím. Jsem součástí farnosti Neposkvrněného srdce Marie v Gulu arcidiecézi. Modlím se za lidi jednotlivě, například za našeho faráře, spolužáky, školu, rodiče a také za vás, mé dobrodince a podporovatele. Vy si můžete být vždy jisti mými nepřetržitými modlitbami za vás.

Ve svém volném čase hraji fotbal, volejbal, rád zpívám a pracuji – zametám nebo sekám trávu. Když se hraje fotbal, hraji na hřišti na pozici 6 a 9. Nejradši mám však pozici 6 – střední pole. Umím ale hrát i v útoku. V semináři, ve kterém nyní studuji, jsem minulý rok ve třetím semestru hrál na pozici 9 a dokázal jsem zaskórovat 4 góly a byl to pro mě velký úspěch. Utkání bylo mezi vyššími třídami 1 a 2 a skončilo 4:2 pro naší třídu, i díky mému přispění.

Chtěl bych vám popřát šťastné postní období a Velikonoce, které už brzy začínají. Je to dobrá doba, během které se může udát spoustu krásných věcí. Díky Velké noci jsme vysvobozeni naším pánem Ježíšem Kristem od našich hříchů. Mám moc rád velikonoční Vigilii, protože v těch okamžicích se cítím velmi šťastný. A proto se modleme stále jeden za druhého k našemu Pánu a Bohu, neboť on je Cesta, kterou máme následovat, on je Světlo, které nás osvítí, i Pravda.

Přeji Vám, mým přátelům a patronům, šťastnou dobu postní a velikonoční. Nechť vám Bůh žehná při práci vašich rukou a nechť je vaší silou a směrem nyní i navždy.

S láskou a modlitbou ze semináře Svatého srdce v arcidiecézi Gulu, Uganda vás ujišťuji o mé stálé modlitbě za váš úspěch v každém snažení, které podniknete.

Bůh vám žehnej a ať vás štědře odmění.

S pozdravem váš v Kristu

Abola Fred

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.