Předání mimořádného daru Felixovi a Fredovi

V uplynulém roce se navzdory pandemii podařilo shromáždit o něco více než jenom základní částku potřebnou k pokrytí životních a studijních nákladů našich dvou adoptivních studentů v Ugandě, Felixe a Freda. Po dohodě s lokálními charitními pracovníky a na základě výslovného přání našich studentů byla z těchto prostředků do každé rodiny pořízena kráva. Všem podporovatelům tohoto konkrétního charitního projektu patří velký dík.

Předání mimořádného daru Felixovi, 4. srpna 2021

Felix a jeho maminka mají s darem v podobě kravky velké plány – rádi by z ní vypěstovali malé stádo.

Felixova maminka při předávání řekla: „Nikdy jsem si nemyslela, že bych ještě někdy vlastnila krávu, potom co nám je všechny rebelové sebrali. Jsem velmi vděčná všem podporovatelům našeho Felixe, ať jim Bůh sešle své bohaté požehnání za to, že na něj myslí nejen ve školním vzdělávání, v lékařské péči, ale nyní ještě krásnou kravkou”. Říká: „Apwoyo Matek”, to je v překladu: „moc děkujeme”.

Felix je velmi šťastný a nepřestává se usmívat. Slibuje, že se o kravku budou velmi dobře starat, především aby měla telátko. Kravka jim pak poskytne mléko do domácnosti, a nějaké taky k prodeji. Všem svým podporovatelům vzkazuje, že je dlužníkem za všechnu lásku a péči, kterou prokázali jeho rodině. Slibuje, že se jak ve škole, tak doma bude snažit ještě více než dříve, a že se o kravku bude dobře starat. Moc děkuje!

Lokální spolupracovníci charity se také připojují ke slovům díků. Felixova rodina je nyní šťastnější, a s větší nadějí se dívají do budoucnosti.

 

Předání mimořádného daru Fredovi, 9. srpna 2021

Pro Freda a jeho rodinu tohle není žádný běžný dar, ani obyčejné štěstí, ani jenom nějaké překvapení. Velká bílá kráva je dvojité požehnání, protože bílá znamená čistotu, ale především mimořádnou péči a lásku od Fredových podporovatelů.

A další důvod k radosti je, že snad už je kravka březí – což znamená, že za několik málo měsíců bude mít Fred a jeho rodina mléko na pití, do omáčky, nebo na prodej. V severní a východní Ugandě se totiž mléko často používá nejen na pití, ale také jako přísada do omáček, na zeleninu, k uzenému masu, rybám nebo houbám.

Fred je s celou svou rodinou velmi vděčný svým podporovatelům z benešovské farnosti. Fredova maminka říká: „Docházejí mi slova, ale chtěla bych moc poděkovat všem těmto lidem s tak otevřeným srdcem. Ať jim Bůh požehná a dá jim vše, po čem touží”. Říká: „Apwoyo dok apwoyo”, což znamená: „Děkuji, a ještě jednou děkuji”.

Fredovi se také nedařilo najít ta správná slova poděkování svým podporovatelům. Opakoval: „Mockrát děkuji, opravdu moc”. Sliboval, že bude na své podporovatele a jejich rodiny myslet ve svých modlitbách, a že bude ještě usilovněji pracovat na uskutečnění svých životních cílů.

Upřímné uznání podporovatelům Freda předávají také lokální spolupracovníci charity. Ať Vám Pán požehná a dá dlouhý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.