Povolání a poslání rodiny v církvi a v současném světě – přípravný text pro synodu v říjnu 2015

rp_020822.jpgNárodní centrum pro rodinu zveřejnilo na svém webu otázky, které jsou součástí přípravného textu Lineamenta pro řádné shromáždění biskupské synody o rodině pořádané na podzim roku 2015. Zájemci si mohou dotazník stáhnout, přečíst závěrečnou zprávu loňské mimořádné synody (tzv. Relatio synodi) a odpovědi poslat do 20. února 2015 na e-mailovou adresu Národního centra pro rodinu.


Synoda Lineamenta Relatio (pro řádné shromáždění biskupské synody o rodině v říjnu 2015)
Synoda Lineamenta – otázky k zodpovězení jsou na straně 18 až 26.

Synoda v říjnu 2014 otevřela řadu nových otázek a papež František inicioval další diskuzi v diecézích, aby na druhém zasedání synody mohl zaznít také hlas lidu.

Otázky mají sloužit k prohloubení a upřesnění úvah při hledání a nacházení „konkrétních řešení pro tolik těžkostí a bezpočet problémů, jimž musí čelit rodiny,“ říká v závěrečném projevu loňského mimořádného shromáždění biskupské synody papež František.

Nejde o klasický průzkum veřejného mínění, ale o hledání odpovědí na jednotlivé otázky vycházející ze závěrečného dokumentu Relatio Synodi loňské mimořádné synody. Je proto nutné nejprve věnovat pozornost tomuto dokumentu.

Bližší informace k odpovídání a samotné otázky naleznete na webu www.rodiny.cz. Zpracované odpovědi je možné posílat do 20. února 2015 na adresu ncpr@volny.cz.

Pro prostudování a zodpovězení tolika otázek je bohužel naplánováno velice málo času. O to významnější je modlitba za tuto přípravu na řádné shromáždění synody.

Řádná synoda o rodině proběhne ve Vatikánu od 4. do 25. října 2015. Navrženým českým delegátem na této události je královéhradecký biskup Jan Vokál.

(Zdroj: Národní centrum pro rodinu)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.