Charitní akce – Upleť čtverec!

20150325 Uplet ctverec 1

Chceš jednoduchým způsobem pomáhat opuštěným dětem v Africe? Umíš plést nebo háčkovat?

Upleť čtverec!

O velikosti 20 x 20 cm z jakékoliv příjemné příze (i zbytků). Ponech  50 cm dlouhý konec příze, smotej ho a přízí jiné barvy přivaž do rohu čtverce (jako na obrázku níže).

20150325 Uplet ctverec 2

Upletené nebo uháčkované čtverce přines na některou schůzku Farní charity, „Tvořivé večery“ nebo nedělní „Farní kafe“, nebo můžeš nechat i při bohoslužbě v kostele sv. Anny nebo sv. Mikuláše v Benešově (rozpis bohoslužeb zde na farním webu nebo příslušné nástěnky u kostelů).

Čtverce budou Farní Charitou Benešov odesílány v balících po 5kg lokální charitní organizaci „Knit a Square“ do Bryanstonu v Jižní Africe. Dobrovolníci tam sešívají ze čtverců barevné a hřejivé přikrývky pro místní sirotky. (V případě zaslání hotových přikrývek by bylo nutno zaplatit dovozní clo.) Na jednu pokrývku je třeba 35 čtverců.

20150325 Uplet ctverec 3

20150325 Uplet ctverec 4Za únor 2015 došlo do Bryanstonu 388 balíků s celkem 17 664 kusy čtverců. Z toho 248 čtverců bylo z České Republiky!

 

Zkušenější pletařky mohou darovat i hotové jednoduché čepičky, vestičky, návleky na ruce, svetříky a hračky. Vše se snažte vyrábět pohodlné, pružné a co nejvíce univerzální, aby s dětmi rostlo a pokud možno pestré, aby se příliš nešpinilo.

20150325 Uplet ctverec 5

Návody najdete na uvedených internetových stránkách, odkud také pochází použité obrázky.

Pokud sami nepletete ani neháčkujete, ale máte doma nevyužitou přízi (i jakékoliv použitelné zbytky), rádi přijmeme i takové dary.

Případné finanční příspěvky na poštovné zasílejte převodem na bankovní účet Farní charity Benešov, č. 3726507349/0800, vedeného u České spořitelny, s uvedením hesla pro příjemce: čtverec.

Odkaz na stránky charity v angličtině: www.knit-a-square.com
Odkaz na český překlad stránek: www.upletctverec.wordpress.com

Předem děkujeme za jakoukoliv podporu!

Farní charita Benešov
Charita-BN@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.