Tříkrálová sbírka 2020 – výtěžek

Výtěžek letošní Tříkrálové sbírky o něco málo předčila loňskou. Do ulic Benešova a okolních obcí se vypravilo celkem 28 kolednických skupinek a díky jejich nasazení se podařilo shromáždit nečekaných Kč 225.370,-

Díky sponzorskému daru pana Paluše a pana Knihy vynesl prodej tříkrálového trdelníku Kč 12.068,-.

V neděli se při koncertě již tradičně vystupujícího Sukova komorního sboru vybralo Kč 13.553,-.

Díky nasazení dobrovolníků v terénu a v zázemí budeme moci letos podpořit stejně jako loni Hospic Dobrého pastýře v Čerčanech, charitní šatník v Benešově provozovaný Farní charitou Vlašim, hospicové služby organizace RUAH, sociální služby organizace Rytmus Střední Čechy a CZŠ a MŠ Archa, Petroupim. Část výtěžku může být také využita pro podporu jednotlivců a zejména rodin s dětmi, které se nacházejí v tíživé situaci.

Letos se bohužel opakovala situace z loňského roku, kdy byla zneužita „značka“ Tříkrálové sbírky k obohacení falešných koledníků. Ti se opakovaně zaměřují zejména na restaurační zařízení, kam přichází ve večerních hodinách a vydávají se za koledníky sbírky. V letošním roce falešní koledníci chodili i během sobotního hlavního koledování.

Koledníci tříkrálové sbírky se kromě typického oblečení vyznačují odznaky Tříkrálové sbírky a plastovou pevně uzavřenou pokladničkou, která je označena logem Charity ČR a také je přelepena štítkem s razítkem městského úřadu. Vedoucí skupiny se může prokázat průkazem koledníky, obsahující osobní údaje dle platného OP, a také celonárodně platným povolením sbírky.

Mrzí nás, že k těmto situacím dochází, ale není v našich možnostech jim zabránit, ačkoliv spolupracujeme s Policií České republiky a městskou policií. Prosíme proto všechny dárce, ať napříště přistupují ke koledníkům, a to nejen Tříkrálové sbírky, se zdravou obezřetností.

Děkujeme všem, kteří přispěli do sbírky jakýmkoliv způsobem, že nás letos stejně tak jako v minulých letech podpořili v úsilí pomáhat těm, kteří si naši podporu zaslouží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.